Ważna informacja
TitanSolidTM nie może być nakładany przez przypadkowe osoby, bez użycia profesjonalnego sprzętu i środków bezpieczeństwa. Gwarancję skuteczności daje jedynie profesjonalna aplikacja preparatu przez pracowników LumiChem.
Metoda aplikacji
- TitanSolidTM jest nakładany na powierzchnię przy użyciu specjalnej technologii natrysku zapewniającej równomierne rozłożenie preparatu.
- Preparat jest niewidoczny „gołym okiem”.
- Nakładanie preparatu jest wykonywane zawsze przez naszych techników przy użyciu precyzyjnych narzędzi, z uwzględnieniem warunków środowiskowych i wymagań przemysłowych.
- Nakładanie powłok jest wielowarstwowe.
- Wykonanie powierzchni 1000m 2 trwa około 5-8 godzin bez przygotowania, a czas suszenia wynosi około 15-30 minut pomiędzy poszczególnymi warstwami i po zakończeniu aplikacji.
- Już po upływie 2 godzin od momentu nałożenia ostatniej warstwy można korzystać z pomieszczeń i przedmiotów.
- Preparatu TitanSolidTM nie można stosować samodzielnie w warunkach domowych.
Kontrola skuteczności
- Profesjonalna dezynfekcja powierzchni przed aplikacją TitanSolidTM
- Pobieranie przez pracowników LumiChem wymazów do badań LumiNometrem, w celu kontroli skuteczności działania powłoki. Badania wykonujemy przed aplikacją oraz w uzgodnionym terminie po nałożeniu preparatu.
- Raportowanie Klientowi w formie pisemnej, wraz z dokumentacją fotograficzną, wyników badań i kontroli jakościowych. Sugerujemy i zachęcamy, aby przedstawiciel Klienta uczestniczył z nami w badaniach LumiNometrem.
- Do zwiększenia efektywności zalecamy stosowanie preparatu LumiBoost
Jak sprawdzamy skuteczność powłoki
Do sprawdzenia poziomu aktywności powierzchni stosujemy technologię ATP. Jest to najszybsze i najbardziej optymalne rozwiązanie z uwagi na sposób działania naszej usługi. Nanopowłoka z dwutlenku tytanu (TiO 2 ) poddana działaniu światła katalizuje reakcję tworząc rodniki hydroksylowe. Te wysoce reaktywne rodniki ulegają rozkładowi i niszczą błony komórkowe. Ponieważ większość drobnoustrojów jest organizmami jednokomórkowymi umierają one szybko poprzez kontakt z powierzchnią pokrytą powłoką.
ATP jest cząsteczką występującą w żywych komórkach i wokół nich, i jako taka daje bezpośredni pomiar stężenia biologicznego i zdrowia. Ilość ATP jest określana poprzez pomiar światła generowanego w reakcji ATP z naturalnie występującym enzymem świetlika lucyferazą przy użyciu Luminometru. Ilość generowanego światła jest wprost proporcjonalna do ilości żywych organizmów w próbce.